Futbollisti lufton për jetë pas lëndimit të tmerrshëm (FOTO/VIDEO)

Pas goditjes së fuqishme me kundërshtarin në një ndeshje, Francisco Vazzoler është lënë duke luftuar për jetë.Në videon më poshtë është momenti rrëqethës kur futbollisti argjentinas copëton kafkën e tij gjatë një ndeshje, transmeton portali arbresh.info. Francisco Vazzoler ishte duke luftuar për jetë pas një përplasje që ndodhi ndërmjet një bashkëlojtari të tij dhe një kundërshtari.Incidenti ka ndodhur në Berisso, vend të gjendet në krahinën lindore të Buenos Aires.Vazzoler ishte dërguar me nxitim në spital përmes ambulancës për të ndalur rrjedhjen e madhe të gjakut. Lojtari është diagnostikuar shpejtë me lëndim të rëndë të kokës dhe traumatizëm të trurit.
Kliko Linkun e meposhtem per te lexuar te plote:

 

 

 

 

 

 

 

LINK

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*